Kontakta BirdLife Sverige

BirdLife Sverige, kansli
Telefon:
0485-444 40, växel. 

Telefontid 09:00-15.00 måndag-fredag. (Stängt för lunch 12.00-12.30)
 

Postadress: 
Sveriges Ornitologiska Förening BirdLife Sverige
Stenhusa Gård, Lilla Brunneby 106
386 62 Mörbylånga

 

E-post medlemsfrågor, administration:

medlem@birdlife.se

Remisser, all övrigt e-postkontakt:
info@birdlife.se

E-post och telefon Naturbokhandeln och AviFauna se nedan.
 

Anette Strand, föreningschef
Telefon: 0485-160 901

E-post: anette.strand@birdlife.se
 

Lotta Berg, ordförande BirdLife Sverige

E-post: lotta.berg@birdlife.se

Emelie Manousakis, medlemsansvarig 
Telefon:
0485-444 40
E-post: emelie.manousakis@birdlife.se

 

Stina Rigbäck, kommunikationsansvarig, hemsida/press
Telefon: 0485-160 903

E-post: stina.rigback@birdlife.se

 

Daniel Bengtsson, fågelskyddssekreterare, KBA-databasen
Telefon: 0485-160 902, 070-5154533
E-post: daniel.bengtsson@birdlife.se

Anna Svendsén, administratör/medlemservice
Telefon: 0485-444 46  
E-post: anna.svendsen@birdlife.se

Donat Hullmán, VD Naturbokhandeln
Telefon: 0485-160 900, 0703 045 454
E-post: donat.hullmann@naturbokhandeln.se

Magnus Hellström, chef Ottenby fågelstation

Telefon: 0485-661093

E-post: magnus.hellstrom@ottenby.se

 

Niklas Aronsson, presskontakter, redaktör Vår Fågelvärld, annonsering Vår Fågelvärld

Telefon: 0739 - 15 60 99

E-post: niklas.aronsson@birdlife.se

 

AnnSofie Erixon, logistik- och lageransvarig Naturbokhandeln

Telefon: 0485-160 900

E-post: annsofie@naturbokhandeln.se

Emma Tinnert,  naturrumföreståndare naturum Ottenby

Telefon: 0485-66 12 00 / 070-184 96 47
Epost: naturum@ottenby.se
 

Markus Tallroth, försäljningsansvarig Naturbokhandeln

Telefon: 0485-444 40

E-post: markus@naturbokhandeln.se
 

Erik Hirschfeld, VD AviFauna
Telefon: 0703 – 82 09 94
E-post: ceo@avifauna.se

 

Göran Pettersson, AviFauna

Telefon: 046-500 23

E-post: gp@avifauna.se
 

Postadress: 
Sveriges Ornitologiska Förening BirdLife Sverige
Stenhusa Gård, Lilla Brunneby 106
386 62 Mörbylånga



 

KONTAKTA OSS

BirdLife Sverige
E-post: info@birdlife.se
Telefon: 0485-444 40, telefontid mån-fre 09:00-12.00
Postadress: Stenhusa Gård, Lilla Brunneby 106, 386 62 Mörbylånga

Medlemsfrågor (adressändring m.m.)
Telefon: 0485-444 40
E-post: medlem@birdlife.se

Press
Niklas Aronsson, presskontakter och redaktör Vår Fågelvärld

Telefon: 073-915 60 99
ÖVRIGA VERKSAMHETER

Naturbokhandeln

Telefon: 0485-44440
E-post:
info@naturbokhandeln.se

AviFauna Naturresor
Telefon: 0485-44440
E-post:
admin@avifauna.se

Ottenby fågelstation
Telefon: 0485-661093
E-post:
ottenby@ottenby.se

naturum Ottenby
Telefon: 0485-661200
E-post:
naturum@ottenby.se
 
REGIONALFÖRENINGAR